Vår historie

Rubicon TV AS er et av de store produksjonsselskapene i Norge. Vi produserer for alle plattformer og er organisert i avdelingene drama, underholdning og radio. Rubicon står bak dramasuksesser som The Beforeigners – første norske produksjon for HBO, Lilyhammer (NRK/Netflix), Roeng (TV2)og Lovleg (NRKTV). På underholdningssiden leverer vi publikumsfavoritten Mesternes Mester for NRK, TV3s flaggskip, Luksusfellen og I Lomma på Silje, og streamingsuksessen, Ex on the Beach, for Dplay/Discovery. Rubicon radio står bak en rekke podcastsuksesser, som for Uløst og Foreldrerådet, og produserer populære Siri og de gode hjelperne for Radio Norge og Lørdagsliv for NRK.

Rubicon er en del av EndemolShineGroup, som er står bak internasjonale suksesser som Master Chef, Big Brother, All Together Now, Black Mirror, Broen og Peaky Blinders.

1993

Rubicon TV AS»  stiftes som et selskap


2000

Vazelina Hjulkalender går på TV2 i julen!


2002

Torsdagsklubben går på TV2!


2004

Vi flytter til nye lokaler ved Myrens Verksted!

2009

Mesternes Mester kommer på NRK


2012

Premiere på Lilyhammer!


2019

Premiere på Norges første HBO-serie Beforeigners!

1996

Premiere på Familiesagaen De Syv Søstre

2002

Rubicon lager det mye omtalte «Mess-TV» for TV Norge

2003

2003 Rubicon blir 10 år!

2008

Rubicon produserer Kautokeino-opprøret

2010

Første episoder av MasterChef Norge går på TV3

2013

Rubicon blir 20 år

2019 –

Making history

0-9

9 av 10 nordmenn (TV2)
3 bryllup (tv3)

A

Adils Hemmelige Dansere (NRK)
Alt Er Lov (TV2)
Amandaprisen (TV2)
Aamodt og Kjus på bortebane
Aktiv på dagtid med Lars Berrum
Ari and Per (NRK)
All Together Now (TV2)
Alle mot én (TV2)
Anne-Kat. Ser på TV (NRK)
Avpark Lørdag (TV2)

B

Big Bang med Gjessing og Linhave (NRK)
Big Bang med Lyngbø og Hærland (NRK)
Biggest Looser (TVN)
Beforeigners (HBO Nordic)
Bak fasaden (NRK)
Big Brother (TV Norge)
Businessfellen (Tv3)

C

Campingliv (NRK)
Cash Cab (TV3)
Celebert Selskap (TV3)
Chill (Viasat4)

D

Det Tredje Øyet (TV2)
Dauinger (NRK)
Den Magiske Kroppen (NRK)
Det Store Korslaget (TV2)
Det Sterkeste Kjønn (TV2)
Deal or No Deal (TV2)
Ditt livs sjanse (NRK)
Dyrisk (NRK)

E

Ex On The Beach (TV Norge, Dplay)
Ekstrem oppussing (TV3)
Elsker – elsker ikke (TV2)
En annen verden (TV3)
Endelig Fredag (TV2)
Eva & Adam (NRK)

F

Far og Sønn (TV2)
Fox Grønland (TV2)
Familiesagaen De syv søstre (TV2)
Fear Factor (TV3)
Forsvarsadvokatene (TV2)
Frokostquiz (TV2)

G

Golden Goal (TV2)
Gjennom Nøkkelhullet (TV Norge)
Gjett hva jeg gjør (TV2)
Godt Begynt (TV2)

H

Huset (TV2)
Hvaler (TV2)
Hvem kan slå Aamodt og Kjus? (TV Norge)
Hvordan Overleve (TV2)
Historien om Norge (NRK)
Hitmakers (TV Norge)
Hopplandslaget (TVNorge)
Hos Martin (TV2)
Husdrømmen (NRK)
Hvem er Hvem (TV Norge)
Hvem kan slå Ylvis? (TV Norge)

I

I DAG med Espen P.A Lervaag (Viafree, TV3)
I Lomma På Silje (TV3)
I de beste familier (TV2)
Interaktiv frokost (TV Norge)

J

Jeopardy! (TV2)
Jorda rundt (TV Norge)
Julebruskongens julekalender (VGTV)

K

Kasim Bæder
Kautokeino-opprøret (spillefilm og serie på NRK)
Kjekt Å Ha (TV Norge)
Klippkompaniet (TV2)
Kokkenes Kamp (TV2)
Kjendisjakten (TV2)
Kjetil og Kjartan Show (TV2)
Klokka åtte hos meg (TV3)
Konebytte (TV3)
Kos og kaos (NRK)

L

Lovleg (NRK)
Lilyhammer (NRK)
Luksusfellen (TV3)
Lenket (NRK)
Landsfareren (TV3)
Lun aften (Metropol)

M

Mitt Kjøkken Ruler (TV Norge)
Masterchef (TV3)
Mesternes Mester (NRK)
Maniac (Serie for TV2 & Sumo)
Mamma søker kjæreste (TV3)
Mess-TV (TV Norge)
Mine damer og herrer (TV2)
Mitt lille land (TV2)

N

Nordens herligste (TV Norge)
Norges herligste (TV Norge)
Norske Hollywoodfruer (TV3)
Nå eller aldri (TV2)

O

P

Pascals Konditori (TV3)
Penger for livet (TV3)
Pia i USA (TV2.no)
Pia og Jasmin (TV3)
Power of 10 (TV Norge)
På innsiden med Thomas Giertsen (Samproduksjon med Feelgood for TV2)

Q

R

Roeng (TV2)
Rikets røst (TV2)

S

Spesialenheten (Serie for TV3)
Switch (spillefilm)
Samurai Sikkerhet (Serie for TV2)
Sigrid Blir Mamma (TV2)
Spesialenheten (TV3)
Stjernene på Slottet (TV2)
Sambaakademiet (TV2)
Sannhetens øyeblikk (TV Norge)
Senkveld med HC & Tommy (TV2)
Sigurds Verden (TV Norge)
Silje og Sigurd (TV Norge)
Singel 24/7 (TV3)
Siv og Knut – en kjærlighetshistorie (NRK)
Sjarmørskolen (TV Norge)
Sladder (TV Norge)
SMS-rulett (VGTV)
Snabbgrabbar med Raske Menn (TV Norge)
Snørrunger (VGTV)
Statistene (VGTV)
Sommerquiz (TV2)
Sommerøya (TV2)

T

Tangerudbakken Borettslag (TV Norge)
The Amazing Race Norge (TV2)
Torsdagsklubben (TV2)
Tre gode venner (TV2)
Typisk Norsk (NRK, fra sesong 3)

U

Ushi (TV Norge)

V

Valdres Teens (NRK)
Vazelina Hjulkalender (TV2)
Vi er Vålerenga (NRK)

W

Weltschmerz (vgtv)

X

Y

Ylvis møter veggen (TV Norge)
Yngrebølgen (TV Norge)

Z

Æ

Ø

Øya (TV2)

Å